Pentru o experiență mai bună, vă rugăm să schimbați browserul în CHROME, FIREFOX, OPERA sau Internet Explorer.
Imagine Profil
2,500.00 Ron (Fix)

Angajăm asistent marketing -social media

  • Angajăm asistent marketing -social media
googlefirstpageseo-banner-com

Descriere
Pret : 2,500.00 Ron (Fix)
Tipul Anuntului : Serviciu
Data : iunie 10, 2021
Stare : Nou
Garantie : Cu Garantie
Locatia : Oradea

Căutăm pentru o colaborare full-time un Social Media Specialist pasionat și ambițios, cu sau fara experiență în comunicare de brand și în special în gestionarea rețelelor sociale (Facebook, Instagram), care să țină legatura cu clientii din online.

Noul sau noua noastră coleg(ă) va prelua strategia de comunicare a brandului și va avea în grijă implementarea acesteia pe canalele noastre de social media (Facebook, Instagram, Youtube, Tik Tok), dar și pe canalele interne de comunicare: website-uri, e-mail marketing etc. Periodic, va revizui și updata strategia de comunicare, împreună cu Managerul de Marketing.

Cum ne imaginăm noi CANDIDATUL IDEAL:

Este un la inceput de drum sau mid level Marketing (Social Media) Specialist, dornic să își pună abilitățile deja formate la treabă. A acumulat experiență în cadrul unei agenții sau într-o companie (activitate în Digital Marketing), iar acum vrea să aplice aprofundat ce a învățat și să dedice toată energia unui proiect.

Știe să lucreze organizat, pentru a implementa cu succes strategia multichannel de content marketing, pe care o va folosi ca reper în comunicarea de zi cu zi.

A conceput și executat campanii de E-mail Marketing (Aweber/Mailchimp/InfusionSoft).

A avut în grijă administrarea unui website (creare și editare conținut, creare pagini și landing pages).

Comunică creativ și cu pasiune. Nu doar informează, ci inspiră. Poate face copywriting cu impact atunci cand realizeaza o postare, un status update, un articol, infografic, prezentare, etc.

Îi place să fie cel mai bun și să facă lucruri cu adevarat frumoase. Înțelege importanța designului în orice creative.

Poate realiza vizualuri folosite pentru social media updates sau pentru un newsletter, fară ajutorul extern al unui designer/grafician.

Monitorizează performanța canalelor de comunicare și sugerează permanent soluții de îmbunătățire.

KEY SKILLS/ COMPETENCES (in no particular order): Creativitate, Copywriting, Competențe de lucru în Microsoft Office (PowerPoint, Word, Excel, Outlook), Social Media, Basic Graphic Design (Photoshop / Ilustrator), Video Making/Editing (Adobe Premiere Pro);

CE BENEFICII AI?

Mediu de lucru plăcut, cald și foarte prietenos;

Salariu competitiv, pe măsura experienței și abilităților tale;

Resurse de învățare pentru dezvoltare personală și profesională;

Seriozitate: vei primi salariul, bonuri de masa, decont de transport și alte avantaje fără întârzieri – de fiecare dată!

Jobul este full-time de luni pana vineri

Biroul nostru este situat in incinta Kaufland Calea Borsului, mai exact Calea Borsului nr.6 (Centrul profesional de copiat chei)

Work-from-home este un concept pe care nu îl incurajăm fully, dar despre care putem vorbi după ce începi să lucrezi, ajungi să cunoști mai bine nevoile de comunicare și ajungem și noi să ne cunoaștem mai bine.

Pachetul salarial este flexibil și se discută la interviu.

Responsabilitati si sarcini

•Gestionează site-urile companiei și conturile de social media.

•Sporeste reputatia marcii pe canale digitale și tradiționale.

•Lucreaza îndeaproape cu echipa de vânzări pentru a dezvolta campanii eficiente.

•Elaboreaza strategia si politicile de marketing ale firmei

•Monitorizeaza permanent piata si concurenta

•Propune superiorului ierarhic acţiuni de promovare pentru produsele alocate şi asigură realizarea acestora

•Asigură relaţiile publice şi promovarea publicitară a produselor alocate

•Identifică şi propune modalităţi de actualizare a paginilor web

•Organizează acţiunile de promovare

Așteptăm cu entuziasm să te cunoaștem și să lucrăm împreună!

Daca afacerea a fost de succes , va rugam recomandati si altor persoane sa foloseasca site-ul nostru .

marketing-digital-Romania
Locatia
Postează-ți evaluarea